100 latCzarnej Trzynastki Krakowskiejim. Zawiszy CzarnegoPrzebojem w świat!

Program

Braterstwo pokoleń

Pragniemy, by Czarna Trzynastka weszła w nowe stulecie pełna energii. Do tego potrzeba wspólnoty Trzynastaków wszystkich pokoleń.

Rozwój

Chcemy, by obecne zuchy, harcerki, harcerze i instruktorzy odkryli na nowo zapomniane techniki harcerskie, a także zdobyli nowe umiejętności.

Organizacja

Przygotowania i obchody setnej rocznicy dadzą nam doświadczenie i struktury, potrzebne w dalszej pracy Szczepu.

Współpraca

Nad przygotowaniami czuwa Patrol Organizacyjny. Ale to od nas wszystkich zależy kształt obchodów.

Start99. rocznica

Główne obchody100. rocznica

Zakończenieobóz 2018

Dla kogo

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Patrole

Zobacz jakie zespoły pracują przy organizacji 100-lecia, czym się zajmują i jak można im pomóc.

Bernadeta Birczyńska

Komitet Organizacyjny
bernadetabirczynska[at]o2.pl
Aktualna komenda CTK. Łączy wszystkie działania związane ze 100-leciem, m.in. ich współgranie, realizację, terminarz. Jeżeli narodziła się w Twoim sercu chęć pomocy i zaangażowania – pisz/dzwoń (tel.: 692-164-867).

Michalina Kłeczek

Patrol Programowy
wiwana.mi16[at]gmail.com
Tworzą go ze mną drużynowi, przyszli drużynowi i komendant. Rozważamy nad tym, jak będzie wyglądać działanie szczepu w kwestii wspólnych akcji drużyn i zadań zastępów. Chętnie przyjmiemy i rozpatrzymy zgłoszenia pomysłów.

Olga Rzońca

Patrol Sprawność
olga.rzonca[at]gmail.com
Zajmujemy się sprawnością jubileuszową. Sprawności można zdobywać w drużynach oraz zatwierdzając kartę sprawności w naszym patrolu – to opcja dla osób, które już nie pełnią stałej służby.

Urszula Kwiek

Patrol Wydawniczo-Medialny
patrol.medialny.100latctk[at]gmail.com,
Nasze zadanie to nagłaśnianie wszystkich działań, związanych ze 100-leciem. Fotografujesz? Nagrywasz filmy? Masz lekkie pióro? Dobry kontakt z ludźmi lub udzielasz się w sieci? dołącz do nas! Znasz osoby z branży medialnej, marketingowej, wydawniczej? Daj znać!

Bartosz Rzońca

Przygotowujemy wystawę przedstawiającą historię naszej drużyny. Kierujemy gorącą prośbę o kontakt osoby posiadające wszelakiego rodzaju ciekawe materiały, zdjęcia, przedmioty, które można by wykorzystać podczas tworzenia samej wystawy.

Aleksandra Gabryś

Naszym celem będzie nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obchodów, ale także późniejsza kontynuacja działalności, przez uczestnictwo w różnych kursach, manewrach, pomoc w prowadzeniu szkoleń dla drużyn oraz wstąpienie w szeregi HOPR-u 

Dorota Wejdman

Od 17 marca, co miesiąc, każdego 17 o 17:00 w harcówce lub okręgu będziemy organizować śpiewogrania, na które zaproszeni są byli oraz aktualnie działający harcerze, harcerki, zuchy i zuchny. Na najbardziej zaangażowanych czekają wyróżnienia.

Agnieszka Adamczyk

Patrol Graficzny
100latCTK[at]gmail.com
Tworzymy wizualną część obchodów i dbamy o ich spójność graficzną. Zbieramy też materiały z lat minionych (loga, pieczątki, odznaki, naszywki, papeterie, pocztówki itd.). Prosimy o przesłanie skanów/zdjęć lub kontakt.

Łukasz Brzeziński

Bractwo Sztandarowe
luk.brzezinski[na]gmail.com

Krzysztof Śpiewla

Patrol Kronika Jubileuszowa
kronikactk[at]gmail.com
Z gawęd, wywiadów, zdjęć, fragmentów kronik stworzymy wydawnictwo wyjątkowe. Najważniejsze będą opowieści i pamiątki, zebrane przez obecnie działające zastępy i gromady od starszych Trzynastaków.

Inicjatywy

Pomysły zgłaszane i realizowane przez chętnych ku temu Trzynastaków.

Chcesz zorganizować z okazji 100-lecia wyjątkową akcję?

Zgłoś ją Komitetowi Organizacyjnemu i zostań jej szefem. Inicjatywę wpiszemy do oficjalnego programu i pomożemy dostosować datę biorąc pod uwagę inne zaplanowane wydarzenia.

Już zgłoszone i realizowane są takie inicjatywy jak REJS, czy KONCERT.

Kontakt

Chcesz się zaangażować, masz pomysł, pytania? Zachęcamy do kontaktu.